Himalaya Tuzu Değirmenli - 150 gr

Himalaya Tuzu Değirmenli - 150 gr

35.00 TL

Stokta Mevcut

Seçin

Rafine edilmemiş ve herhangi bir fiziksel işlemden geçmemiş doğal Himalaya kaya tuzu Hint yarımadası 250-300 milyon yıl önce ada idi ve Asya kıtası ile çarpışması sonucu Himalaya dağları oluştu. Bu süreçte arada bulunan okyanus kurudu ve tuzu tektonik basınç neticesinde kristalleşti. Yani, ilkel bir denizden kalan bu tuz, günümüzün kristal kaya tuzudur.

Günümüzde; Himalaya dağlarının eteklerinden çıkarılan bu kristal kaya tuzuna tüm dünyada kısaca, Himalaya Tuzu denmektedir.

Himalaya tuzu, 250-300 milyon yıl önceki temiz, okyanustan oluşmuş kristal kaya tuzu olduğu için mineral açısından dünyadaki en zengin tuz olduğu otoritelerce belirtilmektedir.

Dünyada pembeden beyaza, kahverengiden siyaha birçok farklı renkte tuzlar bulunmaktadır. Farklı renklerin sebebi tuzdaki minerallerin miktarıyla ilgilidir. Bazı Himalaya Tuzlarının pembe olması, beyaz tuza göre daha yüksek oranda demir minerali içerdiğini gösterir. 

Sofra tuzu ifadesi gıda olarak tüketilmesi elverişli yenilebilen-tuzlara verilen yasal isimdir. Kaynağı ne olursa olsun yenilebilir ince tuzlara sofra tuzu, granül tuzlara ise sofrada öğütme tuzu denir. İnce tuzlara iyot ilave edilirse bu tuzlara iyotlu sofra tuzu denir.

etiketler: himalaya tuzu, himalaya kaya tuzu, himalaya tuzu içeriği, himalaya tuzu nedir, himalaya tuzu nerede satılır, kaya tuzu, doğal tuz, tuz lambası, himalaya tuzu lambası, tuz

https://ekozelorganik.com/